A B-oldal igazi ereje

Az A és B oldal kifejezést leggyakrabban a vinyl kislemezeknél az adott lemez két oldalának megkülönböztetésére használták. A szimpla oldalnyilvántartás mellett a '60-as évek zenekiadói további jelentőséggel ruházták fel a lemez két oldalát: az A oldalra került ugyanis a potenciális rádiós sláger (akkoriban a rádió volt az egyik legkönnyebben elérhető "zenecsatorna" a hallgatóság számára). Mivel a fő fókusz az A oldal volt, a B oldalra kerültek az ún. filler-ek, melyek "csak" a rendelkezésre álló időkeretet kitöltésére voltak hivatottak.
Sok esetben - szerencsére - nem a kiadó gondolkodásmódja volt a nyerő, mert a hallgatóság választotta ki a saját kedvencét és ez néha bizony a B oldalra "eldugott" produkció volt. 
A B oldal igazi ereje abban rejlett, hogy a zenészek teher/nyomás nélkül szabadon alkothattak, mivel csak meg kellett tölteniük a "sötét oldalt", a kiadójuk pedig nem feltétlen várt slágert vagy világmegváltó produkciót a "flipside"-on is. A görcsösség nélküli zenélés pedig nem várt eredményeket hozott sokaknál.
Mivel a '60-as években albumokból még nem adtak el sokat, ezért a kislemezek dominálták a piacot. A '60-as évek végére fordult meg az arány és következett be egyfajta paradigmaváltás, az előadók és kiadók is album koncepcióban kezdtek el gondolkodni. Kislemezek ugyanúgy készültek, sokszor összeállt az LP teljes anyaga és arról jelentették meg egymás után a legerősebb dalokat, s a B oldalra pedig kerülhettek azok a zenék, amelyek az albumon nem kaptak helyet.
Az elektronikus zenék előretörésével sem változott a kiadók oldal szerinti megközelítése, viszont a remixkultúra felfutásával könnyebben reagálhattak a trendekre, ha például az egyik produkció felkapott lett a kislemezről csináltak egy remix kiadást belőle, s a B oldalas zenéből A oldalas lett a friss release-re.
Napjainkra a B oldal kifejezés némileg érvényét veszítette, ahogy a digitális tartalomfogyasztás felé tolódott el a világ. Már vannak olyan fiatalabb generációk, akik csak streamelnek és nem gyűjtenek lemezeket, vagy töltenek le akár tömörített vagy veszteségmentes formátumban zenéket a számítógépjükre. Nem beszélve arról, hogy sokszor single-ként jönnek ki zenék, egy track önmagában és semmi más nincs mellé.
Éppen ezért, hogy ne vesszen a feledés homályába a B oldal intézménye az alábbiakban tíz olyan lemezt nézünk meg, ahol a flipside produkciót kapta fel a közvélemény (vagy azt is).


1, Moby - Go!
Moby első kislemeze az 1990-es 'Mobility' EP volt, melynek B oldalán találhatjuk a híres 'Go!'-t. Igaz itt nem a Twin Peaks-es string mintával gazdagított nyugis változatot hallhatjuk, hanem az eredeti sokkal naivabb, nyersebb verziót.

2, Jam & Spoon - Follow Me!
A fülbemászó, együtt énekelős 'Right In The Night' óriási siker volt világszerte 1993-ban. A vinyl kiadvány B oldalán a 12:28-as 'Follow Me'-t találhattuk, ami egy apró szinti szekvencián kívül nem kötődik másban A oldalas párjához. Egy lassan épülő trance gigász, ami egy órási kiállás után szintet vált tempóban és mérgesen zakatol tovább. Jam & Spoon egyik legkiemelkedőbb alkotása (pedig volt pár!)!

3, Junk Project - Control '99
Ha szigorúan nézzük a 'Control' A oldalas megjelenés volt még 1997-ben az Universal Prime Brakes-en, igaz akkor még Aquaplex néven futott a projekt. A két acid trance/techno géniusz Andreas Kramer és Farris Al-Hassoni volt a közös nevező, akik az Aquaplex és a Junk Project fedőnevek mögött is megbújtak. Az artist név csere abszolút bocsánatos bűn, más is csinált már ilyet. A 'Control' 1999-es renovált változata (azért lényegesen másképp szól, mint a '97-es eredeti) a 'Beats Brings Silence' EP-n jött ki, és tényleg a B oldalra került, de onnan is újra meghódította a klubokat.

4, Airwave - Alone In The Dark
Tiesto által is erősen propagált 'Alone In the Dark' a szintén zseniális 'Escape From Nowhere' B oldalas társa volt 1999-ben, majd 2000-ben újra megjelent, akkor átkerült a kiadvány A oldalára, a flipside-ra pedig 'Division Bell' fért fel.

5, Albion - Air
Az Albion Ferry Corsten egy EP-s projektneve volt. 1997-ben jelent meg a 'Reach For The Sky' című kislemeze, amin a címadó tétel mellett az 'Air'-t is megtalálhattuk. Az 'Air' számtalan mixlemezben bukkant fel, s külön kiadványt is kapott a Platipus-on 1998-ban egy Palefield Mountain remix társaságában, illetve 2000-ben érkezett hozzá egy combosabb pakk Ferry Corsten, The Swimmer, Oliver Lieb és Hybrid remixekkel.

6, Kadoc - You Got To Be There
A spanyol Kadoc formáció az 1995-ös 'Nighttrain'-nel még a Top Of The Pops-ba (1996) is eljutott, ami elég nagy szó egy ennyire minimális eszköztárral rendelkező zene esetén. Ide két év alatt jutottak el a karrierjükben, ami azért megsüvegelendő tény. Az időrendiség kedvéért 1994-ben jöttek ki első kislemezükkel a 'Kadoc'-kal, ami a valóságban egy üzemelő portugál klub neve volt. Ezen a kislemezen kapott helyet a 'You Got To Be There' a B oldalon, ami később külön kislemezt is kapott remixekkel, időrendben minimálisan beelőzve a fentebb említett 'Nighttrain'-t.

7, Underworld - Born Slippy
Kár tagadni, de a 'Born Slippy'-t a Trainspotting-os szereplés tette igazán ismertté. Viszont sokan elfelejtik magát a tényt, hogy a híressé lett produkció a 'Born Slippy .NUXX' és nem a 'Born Slippy' original-ja. Persze a könnyebbség érdekében a rövid névverzió forrt egybe a '.NUXX' zenei világával. Az eredeti darab egyébként instrumentális törtes, utaztatós techno zene, tipikus Underworld féle manna.

8, Marmion - Schöneberg
A német Superstition kiadó hozta ki Marcos Lopez-Mijk Van Dijk projektjének a Marmion-nak az első kislemezét a 'Berlin' EP-t. A négyszámos kislemez B1-es szereplőjeként kaphattuk meg a visszafogottan építkező techno/trance hibrid 'Schöneberg'-et.
A track számtalan remixet ért meg (Man With No Name, Tony De Vit, Kid Paul, Ariel, Soursmash) és a mai napig egyértelműen a Marmion statement produkciója.

9, Klubbheads - Klubbhopping
A Klubbheads trió a '90-es években ontotta magából különböző álneveken a zenéket és remixeket. Klubbheads-ként 1995-ben gyártották le első EP-jüket, ami a hangzatos 'Work This Pussy' címet kapta. Az A oldalon a címadó tétel két verziója volt, a B oldalra felkerült a 'Klubbhopping', ami a Game soul-os 'U Turn Me On'-ját mintázta szövegileg, s telitalálatnak bizonyult. Egy év múlva jött is a remixpakk hozzá, de igazából az eredetit nem tudták az új verziók überelni.

10, Emmanuel Top - Acid Phase
Emmanuel Top 'Acid Phase'-ze szinte mindegyik magyar klasszik bulin felbukkan a lejátszási listában. A magyar közönség széles körben Dj Budai 'Techno-House Classics'-széről ismerhette meg, a vájtfülűek már a megjelenésekor 1994-ben lemeózhatták DJ szettekben. Kevésbé ismert infó, hogy az eredeti Attack Records-os kiadvány A oldalán nem az 'Acid Phase', hanem a lassabb, szikárabb 'This Is A...' található.

+1:
Push - Universal Nation
Igazából az 'Universal Nation' különleges kivétel, mivel hivatalosan nem B oldalas darab, de eredetileg Mike Dierickx aka Push annak szánta a Bonzai-os release-re a 'Prisma' című szám mellé. A végeredmény viszont annyira jó lett, hogy Fly-jal a Bonzai label menedzserével úgy döntöttek módosítják a számok sorrendjét. A kislemez 'The Real Anthem' néven jelent meg először, viszont néhányan tévesen az 'Universal Nation'-t kezdték el 'The Real Anthem'-nek nevezni, így alakulhatott ki a cím körüli kavarodás. A 'Universal Nation' cím egyébként egy utalás a Love Parade-ra, ahol a szám elkészültét megelőzően járt M.I.K.E., s inspirációit erre vezette vissza.

Érdemes még megemlíteni:
Inflexion - Pure ('Odyssey EP' B1)
Armin - Virgo ('Lost Soul Society EP' B1)
Moonman - Galaxia ('Don't Be Afraid EP' B1)
Cosmic Gate - Fire Wire ('Somewhere Over The Rainbow EP' B1)
Mark Van Dale with Enrico - Water Verve ('Energy From The Outside EP' B1)

Rest In Peace: DJ Tomcraft

Július 16-án derült égből villámcsapásként érkezett a hír, hogy egy nappal korábban, 49 esztendős korában elhunyt Thomas Brückner vagy ahogy a zenei világ és a zeneszeretők őt ismerhették DJ Tomcraft. A német producer, label tulajdonos, DJ hihetetlen karriert járt be a '90-es évek közepétől, a mai napig aktív volt, s nemcsak klasszik bulikkal múlatta az időt, hanem a zenei trendekhez mindig igazodva folyamatosan voltak új megjelenései (a legutóbbiakat így a Magik Muzik égisze alatt kijött 'Rude Place'-t és a 'That Beat'-et talán a melodic techno kategóriába sorolhatnánk).
De pörgessük kicsit vissza az idő kerekét. Thomas 1975 június 12-én született a bajorországi Regensburg-ban. DJ karrierje 1994-ben München-ben indult, első produceri munkája a Mephisto-val közös 'This Is No House' volt. DJ szettjeiben a techno-t vegyítette trance-szel, ami a későbbiekben a saját munkáiban is elég határozottan visszaköszönt. Ekkoriban hozta össze a sors a sikerkovácsával Robert Borrmann-nal aka Eniac-kal, akivel első munkaként összehozták a sötét-paranoid, 160 BPM-en zakatoló a 'Viva'-t, majd a folytatásban a 'Prosac'-kel megindultak a lassabb klubtrance irányába. 1997-ben jött a 'Mind' és a 'The Circle', ami a '98-as 'The Mission'-nel kiegészülve videóklipjeiket összerakva egy teljes történetet mesélnek el.
Ekkoriban rengeteget játszották a dalait a VIVA-n, emiatt főleg az elitista magyar zenei sajtó hajlamos volt lefitymálni a munkásságát, noha a hazai berkekben istenként tisztelt Sasha GU009-es 'San Francisco' mixén is felbukkant a 'The Mission'. Thomas a Kosmo Records zászlóshajója lett, a '99-es évet is slágerek fémjelezték, így a 'Pulp Fiction'-ből Samuel L. Jackson-t mintázó '25.17' és a Housepunk-kal közös 'Punk Da Funk' is nagyot ment a slágerlistákon. A 2000-es éve se volt csendes, jött a Sunbeam-mel közös 'Versus', illetve az éteri női dúdolással megbolondított 'Silence'. 2001-re állt össze első szerzői nagylemezének anyaga, az 'All I Got' tényleg remekül összefoglalta mije volt addigra Thomas-nak, hiszen majdnem mindegyik korábbi kislemez megjelenése képviseltette itt magát pár új dal társaságában. A remix felkérések is megtalálták, folyamatosan készítette az átiratot pályatársainak, főleg a német piacra (Nalin Inc, Phil Fuldner, SM Trax, Niels Van Gogh, Legend B, Silent Breed, Dial M For Moguai). 2001-ben a 'Prosac' végre nagy sláger lett (4 év azért kellett neki), a felújított original mellett kapott egy combos remix csomagot is a dal. A 2001-es év termése az 'Overdose' volt, ami már Tomcraft hangzásváltásának első szignifikáns jele volt. Ekkoriban erősödőben volt a németeknél az elektro techno (Westbam és társai, Electric Kingdom és Low Spirit megjelenések), később elementáris erővel szivárgott vissza a '80-as évek punk és new wave attitűdje megreformáltan, electroclash név alatt, olyan kiadók égisze alatt, mint a szintén müncheni székhelyű (DJ Hell által alapított) International Deejay Gigolos. A maga szelídebb formájában Thomas is levette a trendet és az 'Overdose' után tovább finomította a formulát, ami a 2002-es munkájában a 'Loneliness'-ben ért a csúcsra. A trances dallamvilág az elektrós alapokkal remekül  fekszik az 1998-as Andrea Martin 'Share The Love'-jából mintázott négy sorának (a sors fintora, hogy Andrea 2021-ben hunyt el). A kislemez a Kosmo-n kezdte meg sikertörténetét, de az egész akkor lépett szintet, amikor a Ministry Of Sound licenszelte a darabot. A második nagylemez, a 2003-as 'MUC' mondhatni a 'Loneliness' árnyékában volt kénytelen megszületni, emiatt nem is igazán tudott fellépni az említett kislemez szintjére. Talán csak friss sound-ot villantó 'Overdose' és a rockos, vagány 'Into The Sun' emelkedett ki innen, a régebbi Tomcraft hangzást hozó 'Bang Bang', 'La Chatte-La Salope' és a 'Fuck You' is jó volt a maga nemében.
A hatalmas siker viszont nemcsak nagyobb nyomást jelentett Thomas számára, hanem új ajtókat is megnyitott a számára. Lehetősége nyílt együtt dolgoznia Sonique-kal, remixelt Pet Shop Boys-t, Elton John-t, Dave Gahan-t, hogy csak négy nagyon más hangzásban utazó embert említsünk meg a hosszú listáról. Tempóra a zenéi tovább lassultak, az elektró house vonalon is elég erős lett a 2000-es évek derekára, így abszolút a trendekhez igazodott produceri munkáival. A 2006-os 'HyperSexyConscious' és a 2007-es 'For The Queen' albumai is ezt maxolták ki. Ezt követően is aktív maradt, igaz inkább kislemezeket adott ki. Ezzel párhuzamosan saját kiadóit is vitte, a 2003-ban alapított Great Stuff-ot és a 2005-ös gründolás Craft Music-ot.
A mai napig rengeteg fellépése volt, még halála előtt kevéssel is játszott Ausztriában. Pályatársa Westbam legutóbb Rügen szigetén lépett fel együtt Tomcraft-tal. Facebook posztjában megemlíti, hogy semmilyen jel sem utalt arra, hogy barátja beteg lenne. 
Barátai Dj Quicksilver és Talla 2XLC gyűjtést szerveztek Tomcraft özvegyének és három gyermekének. Mint írják Thomas volt az egyetlen kenyérkereső, távozásával nehéz helyzetbe került a családja. Az adakozó akcióhoz a Pioneer is csatlakozott, ugyanis a pénzt felajánlók között kisorsolnak egy Pioneer DDJ-REC-1 konzolt. Az adakozás EZEN a linken érhető el.
Thomas-t a magyar közönség is szerette, számtalan alkalommal lépett fel nálunk, a Balaton partjára szinte haza járt, de felbukkant a neve fesztivál line up-okban is, augusztus végén pedig a 'Parádé Remember'-en lett volna jelenése. A sors másképp döntött! Rest in Peace Thomas!
Alábbiakban egy tribute mixszel emlékezzünk meg legjobb zenéiről.

Lovers In Crime: sikeres szerelmespárok a stúdiók világából II.

Hosszas kihagyás után következzék egy újabb gyűjtésünk, ahol elektronikus zenében utazó párokat, házaspárokat gyűjtöttünk össze nektek. Korábbi hasonló témájú írásunkat az alábbi linken nézhetitek meg. Csapjunk hát a lovak közé! 

1. George Pallikaris (G-Pal, El Greco, GHOS) & Anna Maria Harokopou (Anna Maria-X) 
George Pallikaris a görög elektronikus zene ikonikus alakja, különböző álnevein a szcéna vezető kiadóin fel-felbukkant a progressive, a tribal, a deep és a tech house elemeit egyedi módon vegyítő produkcióival. Első megjelenése az 1999-es 'Volume 1' volt az angol Low Pressings-szen, az anyag frissessége és zeneisége megnyitotta számára az utat a nagyobb kiadók felé: kisvártatva a német Plastic City-nél találta magát és egy évvel később már első nagylemezét rakta össze a germán deep house labelnek 'Life' címmel, ami azóta legendás státuszba emelkedett. 2000-ben alapította meg saját zenei kiadóját a (ma is aktív) Switch Records-szot, manapság pedig saját stúdiót visz Utopia Music & Media Conception néven.
Felesége Anna Maria is egy nyughatatlan természet, a zenei színtér több szegmenségben is kipróbálta magát. Volt a BMG Greece kiadójának menedzsere, dolgozott a Klik FM-ben rádiós műsorvezetőként, vokalistaként  valamint a tévézést is kipróbálta, ő vezette a görög Mad TV 'Heineken Zone' nevű napi zenei műsorát. Utóbbiban ismerkedett meg George-dzsal és ő is DJ-nek állt, együtt kezdtek turnézni, bejárták a görög klubokat és a környező országokban is felbukkantak. Vokalista karrierjének fénypontja a 2002-es 'Ocean Of Blue', melyben sejtelmes, történetmesélő hangjával dolgozott alá G-Pal fáradhatatlan tribal-lal fűszerezett ritmusainak. A páros a magánéletben is egymásra talált, három közös gyermekük született.

2. Tracey Thorn & Ben Watt (Everything But The Girl)
Annyira talán nem evidens, hogy a négy évtizede együtt dolgozó Tracey Thorn és Ben Watt nemcsak az Everything But The Girl-ben alkotnak egy párost, hanem a való életben is férj és feleség (2009 óta). 
A duó 1984 óta folyamatosan képes volt a megújulásra. A korai lemezeiken jazzy-t elektronikával vegyítő, könnyed, de minőségi hangvételű, fülbemászó dalaikkal 8 albumon keresztül szépen építgették az imidzsüket, ám a Massive Attack-kel közös 'Protection', az 1994-es 'Amplified Heart' album és különösen a Todd Terry által remixelt 'Missing' sikerét követően egy sokkal ritmus orientáltabb irányba mozdultak. Az 1996-os 'Walking Wounded' a drum 'n' bass oltárán áldoz - sikerrel -, míg az 1999-es 'Temperamental' a deep house felé tesz egy nagyobb lépést.
Huszonnégy év kihagyás után 2023-ban új lemezzel jelentkeztek, ami a 'Fuse' címet kapta, melyen meglepően jól megőrzik az egyedi hangvételüket és a korszellemnek megfelelő technikai megoldásokat is szépen beépítették munkáikba.

3. Dienes Gábor (Beatman) Toman Luca Fruzsina (Ludmilla)
Hogy hazai példával se maradjunk adósok a magyar breakbeat / d'n'b szcéna elnyűhetetlen és emblematikus párosa, Beatman & Ludmilla a stúdióban és a civil életben is egy párt alkotnak (és közös kiadót is visznek Ayra Recordings néven). A duó nem kis fegyverténnyel büszkélkedhet, hogy Paul Oakenfold Perfecto-ján több kiadványon is szerepeltek visszatérő vendégként (remixelték például Oakenfold 'Tokyo'-ját és 'Ready Steady Go'-ját, de gyúrtak saját átiratot a PPK 'ResuRection'-jéből is), lendületes, megalkuvást nem tűrő munkáikkal. A 2013-as 'Bazantar' EP-jükre a brit legenda saját verziót is készített.
Nekik is a közelmúltban született kislányuk, aki a Dézi nevet kapta.

4. Sara Whittaker-Gilbey (Mara, Subliminal, Scream) & Barry Gilbey (Mara, Subliminal, Scream, Fingerfest Inc, Hyperion, Pappa & Gilbey)

Sara és Barry olyan, mint egy jól működő tandem: legyen szó kiadóról (az 1997-ben közösen alapított Choo Choo Records-ról), a saját zenei projektekről (Mara, Subliminal) vagy éppen a magánéletről a sheffield-i páros elválaszthatatlan egymástól. Sajnos adatot nem találok arra vonatkozóan mióta alkotnak egy párt, annyit sikerült összerakni, hogy néhány '99-es kiadványon Sara még Whittaker-ként szerepel, 2001-es 'Song For Zoe'-n már a házas nevén.
A megannyi közös munka közül mindenképp a Mara tekinthető a csúcsprojektjüknek, melyen olyan klasszikusokat hagytak az utókorra, mint a 'One', a 'Lateral Horizon' vagy éppen a 'Fall From Grace' vagy épp a fentebb említett 'Song For Zoe'. 

5. Markus Schulz (Himmel, Dakota, Edge Factor) & Adina Butar
A román származású vokalista és a német-amerikai studió mágus 2019-ben házasodott össze. oldalán vokalistaként a 'Caught' című számban. A későbbiekben ő lett az állandó hang Markus mellett, valamint a trance körökben elismert producerek munkáihoz is kölcsönözte a hangját Andy Moor-tól elkezdve, Sied Van Riel-en át Tenishia-ig és Fabio XB-ig bezárólag.

6. Amelie Lens & Sam Deliaert (Farrago)
A belga Amelie Lens a jelenkor egyik legismertebb techno djane-je, aki a Global Underground City szériájában (044 Antwerp) első hölgyként mutathatta meg zenei ízlését és szettjeinek hangulatát. Párjával Sam Deliaert-tel, avagy művésznevén Farrago-val 2008 óta alkotnak egy párt, emellett számos zenei kollaboráción vannak túl a techno műfaján belül ('Weight Of The Land', 'Addicted To Bass'). 2022-ben házasodtak össze, s nem régen született meg első kisbabájuk. Amelie rengeteg kritikát kapott a közösségi médiában, mert azután sem mondta le a fellépéseit miután megtudta az örömteli hírt, hogy babát vár.

7. Charlotte Truman & Mike Truman (Hybrid)
A Hybrid neve sokaknál garancia a minőségi törtütemekre. A formáció jó pár vokalistával dolgozott együtt fennállása során. Közülük Charlotte Truman (leánykori nevén Charlotte James) 2008 óta dolgozik aktívan együtt Mike Truman-nal és Chris Healings-szel, a 2010-es 'Disappear Here' album neki köszönheti friss, karakteres hangvételét.
Az alapító tag Mike Truman-nel a közös munka során jöttek össze. A mai napig aktívak, dolgoznak új anyagokon, illetve régebbi Hybrid nótákat porolnak le, valamint Netflix-es filmek soundtrackjei is szerepelnek a repertoárjukon.

8. Pita Sari Lubis (Lily Pita) & Philippe Babin (Dj Preach)
A kanadai Philippe Babin aka DJ Preach a 2000-es évek elejétől a groovy techno szcéna egyik prominens képviselője volt. Olyan neves kiadókon jött ki mint az MB Elektronics, Iturnem, Intec, Primate, vagy a Mankind. Egészen 2011-ig lekövethető a munkássága, ám akkor visszavonulót fújt és csak a 2017-ben tért vissza a zeneíráshoz. Indonéz származású felesége Pita Sari Lubis aka Lily Pita oldalán producereként tért vissza, stílusilag is váltva a kemény technóról a dallamos progressive house-ra. Rövid idő leforgása alatt kislemezeikkel és remixeikkel olyan labeleken fordultak meg, mint a Bedrock, a Mistique Music, az ICONYC, a Per-Vurt, az Astrowave és a Bonzai Progressive. A mai napig aktívak, igaz jóval ritkábban jelentkeznek friss anyaggal.

Az alábbi két pár már nincs együtt, elváltak egymástól, viszont mindenképp a felsorolásunkba kívánkoznak.

+1 ex: Katherine Lobé (Cathy) & Pierre David Guetta (David Guetta)
Cathy és David 1992 és 2014 között alkottak egy párt. A szenegáli születésű Cathy rendezvény szervezőként, klubmenedzserként és színésznőként is kipróbálta magát. Közös mixlemezeik is készültek David-del a 'Fuck Me I'm Famous' sorozat részeként, ezek borítóján is közösen jelentek meg.
Házasságukból egy fiúk és egy lányuk született. 

+2 ex: Matthias Paul (Paul van Dyk), Natascha Seidel
Natascha Paul első felesége volt. A páros a 1994-ben ismerkedett meg Love Parade-n és 2000-ben házasodtak össze, majd végül 2012-ben váltak el. Paul leghíresebb zenéjét az eredetileg 1994-ben készült 'For An Angel'-t (ami '98-as verziójában vált igazi klasszikussá) Nataschának dedikálta.
Natascha hangját hallhatjuk Paul több munkájában is, a legkiemelkedőbb az 1999-es 'Out There And Back' albumról a 'Together We Will Conquer' volt, de felbukkan 'A Magical Moment'-ben, rövid szövegrészlet jut neki a 'Reflections'-ben, a 'Rushin'-ban és az 'Emergency'-ben is.

© all rights reserved
made with by templateszoo