Első bejegyzésünkben Slam Jr. 'House Matic Club Hits Vol.1'-ét vettük górcső alá, ezt követően Dj Junior 'Hot Mix 2'-jét szedtük apró darabokra. A harmadik írásunk célpontja ezúttal egy remek ízléssel és ütemérzékkel megáldott djane Sylvie, aki hazai viszonylatban kikövezte az utat mixével az utána érkező hölgy lemezlovasok számára.
Dj Sylvie, polgári nevén Farkas Szilvia üstökösként tűnt fel a magyar elektronikus zenei színtéren, a FREEE Magazinnal több ponton is találkozott a karrierje, igazából különleges ízlése predesztinálta arra, hogy hivatalos mix lehetőséghez jusson.
A 'progressylvie'-vel nem csontig lejáratott slágereket kapunk az arcunkba, hanem a deep - tribalos prog house-ból eljutunk egészen a progressive/psy trancig. Nézzük is ezt a felejthetetlen tizenegy produkciót!
Szerző: Chris Lyth.
Chris Lyth neve nem csenghet ismeretlenül a house ritmusok kedvelői számára, ugyanis a Dominica projekt zenei agya is ő volt ('Real Time', 'Flashback'). Igazából a két alterego között nagy különbség nem volt hangzásban, a nyárias, de nem giccses, laza groove-os deep house/progressive house crossoverek nagy értője volt a mi Chris-szünk. A 'Fall Out' ideális kezdőzene, amire indulhat is a mérsékelt csápolás. A külön cím nélküli debüt EP-n ('Visionary/Fallout') a 'Visionary' pumpálósabb, fülledtebb, progressive-be trance-be hajló, a lovakat megfékezve a B-oldalra került a 'Fall Out', ami finomságával veszi le a kevésbé dallamos zenék kedvelőit a lábáról.
Lyth a Heads Of State néven évi 1-2 kiadvánnyal örvendeztette meg a követőit (összesen 8 EP volt a termése 1999-2003 között), mindenképp érdemes csekkolni az életművét!
Szerzők: Harry Mariani, Tobias Wirz, Stefan Leu.
A svájci SOG Records feje Tobias Wirz alias Greed (és Sonic Cube) megszokhattuk, hogy nem szarral gurigázik. A 201 projektben harcostársai Harry Mariani és Stefan Leu voltak. A 'Julia' Deep Version-je a kiadvány B-oldaláról (That Side) nem viszi túlzásba a virtuózkodást, szög egyszerű, menetelős 4/4-eket kapunk egy elég funky baseline-nal megküldve, amire deep-es hangok és textúrák tapadnak folyamatosan. A hangulat kiegészül még a Greed 'Strange World'-jéből ismert Lesley hangjával, sztorimesélésével. A Bass Version-höz sajnos nem találtam audiót, de feltételezem a baseline-t maxolták ki benne jobban.
Az A oldalt (This Side) kitöltő 'Shaken Beer Version' sokkal inkább a progressive kedvelőknek okoz kellemes pillanatokat, sodró kiállásával.
Szerző: Christopher Roy Borne.
Chris "Tarrantella" Borne Andy "Redanka" Holt-tal egy igazán működőképest tandemet alkotott a 2000-es évek elején. Gyakorlatilag egy raklap remixet készítettek közösen a prog szcéna színe-javának (Way Out West, Tilt, Andy Ling, Blu Peter, Soul Mekanik), közös formációt alapítottak DATAR néven Danny Tenaglia-val. Hogy Chris alanyi jogon is jó producer azt a szóló munkáival is bebizonyította korábból.
A 'Substance' a 'Karma' és a 'Saturn' mellett a harmadik egészen magas színvonalú produkciója. A végig lüktető tribal-os alapokat sötét hangulat uralja, a hipnotikus, elnyújtott effektek pedig tovább csigázzák a hallgatót.
Szerzők: Chris Cargo.
Az ír Chris Cargo egyike azoknak a listáról, akik a mai napig aktívak és jelentettek meg friss produkciókat. Ez megsüvegelendő annak tükrében, hogy a régi producerek közül egyre többen vonultak vissza a zenei világból. Jelen esetben a 'Timeless' Chris második hivatalos kislemezéről (LFR007 - 'Timeless / Into Deep') érkezik a szintén ír Little Fluffy Clouds gondozásában. A hangmérnöki munkát Graeme L(averty) végezte, aki szintén a szcéna egyik elismert figurája (aka Midtone, Hedonix, Static Rhythm - utóbbi két formációjával felbukkan még Sylvie szelekciójában).
A zene egy 135 BPM-s instrumentális prog house track, percussion-nel, lépegetős basszussal és okosan adagolt, minimalista melódiákkal. Ideális átkötő a szikárabb darabok után, a dallamosabb szekció felvezetéseként.
Szerzők: Christopher von Deylen, Mirko Von Schlieffen. Remix: Gerret Frerichs.
A Schiller név nemcsak az irodalomórán, hanem a zenében is jól cseng. Az alterego a német Christopher von Deylen és Mirko Von Schlieffen párosát takarta ekkoriban (Mirko nagyjából a második album - a 'Weltreise' - után kilépett a projektből, de a 'Ruhe'-t még vele együtt élte meg a projekt. Mirko és Christopher ekkora már veteránnak számítottak, főleg a VIVA TV szelekciójában felbukkanó kommerszebb projektjeikkel (S.M. Trax, M.A.S. Project, Face 2 Phase, Tank) villogtak.
A mixben itt érünk el a dallamosabb, húzósabb zenékhez. Aki ismeri az eredeti rádióbarát, lassú, mantrázását tutira meglepődött eme remix hallatán. Humate zsenije, hogy az eredetihez képest szépen gyorsított a tempón, finom perkákat pakolt az alapra és jó ütemben pakolta a további kirakós elemeit. A kiállás mindent visz, maga a csúcson pörgő eufória!
6. Static Rhythm - We Exist (Mara Remix) [1999 - Little Fluffy Records]
Szerző: Graeme Laverty, Barry Gilbey, Sara Whittaker.
Ahogy fentebb is elhintettük a Static Rhythm álnév is az ír Graeme Laverty-hez köthető. A Little Fluffy Records-nál semmit sem bíztak a véletlenre, hiszen az EP sikerét garantálandó felkérték a remix munkára Barry Gilbey-t, akik későbbi feleségével Sara Whittaker-rel közösen Mara fedőnéven állt neki a munkának. A sheffieldi Gilbey olyan projekteket vitt mint a Hyperion, a Fingerfest INC, vagy a Pappa & Gilbey. A remix egyből az EP A-oldalára került és tipikus '90-es évek végi progressive house / trance hibrid, nagyívű, de nem giccses dallamokkal, karakteres baseline-nal és csontig hatoló effektekkel.
7. Sandra Collins - Ode To Our [1998 - Fragrant Music]
Szerzők: Sandra Collins, Jason Blum, Jesse Scott Giaquinta.
Az amerikai Sandra Collins első kislemezéről van szó, ami az 'Ode To Our' mellette a 'Red' című számot is tartalmazta. A lemezt a los angelesi Fragrant Music dobta piacra, akik korábban már dolgoztak együtt Collins-szal, az 1997-es 'Lost In Time' című mixlemezénél, mondhatni tudták mire számíthatnak.
Az 'Ode To Our' különlegessége, hogy bevallottan nem Collins zsenije tükröződik a vissza lemezben, hanem a Deepsky formáció alapítójáé Jason Blum-é. Dramatikai szempontból ez a track a mix csúcspontja: sodró, dallamos, érzelmes, felejthetetlen. Az 'Ode To Our'-ból egyébként 2001-ben összejött egy remix kiadás is a Fragrant-en, amin viszont két felejthető átirat szerénykedett Steve Porter-től és Jolen Essex-től.
8. Mindseye - Vanishing Point [1999 - Zazoo]
Szerző: Simon Kirk.
A skót Zazoo (amelynek a sublabele a Red'n' Raw szintén itt a tracklisten) Records hatodik kiadványa Simon Kirk Mindseye projektjének 'Vanishing Point'-ja. Ahogy a címe is sejteti nagy elszállásról van szó. Finoman ívet húzó stringek, repetitív, memóriába égő főtéma. Hangzásra Christian West, Breeder, Origin és az Evolution jut az ember eszébe, mint tájékozódási pont a felcsendülő elemeket hallva.
Kirk egyébként nem vitte túlzásba az alkotást, 1999 és 2001 között mindössze három kislemeze jelent meg Mindseye néven, mindhárom évre jutott egy-egy EP, amit minden esetben az említett Zazoo Records hozott ki.
9. Delerium feat. kristy Thirsk - Heaven's Earth (Key South Remix)
Szerzők: Rhys Fulber, Bill Leeb, Kristy Thirsk, Duane Morrison, Andy Van.
A kanadai Delerium formációt a Front Line Assembly két géniusza Bill Leeb és Rhys Fulber alapította a '80-as évek derekán. Eredetileg katonai dobszólókkal megtámogatott vokálmentes indusztriális hangképeket szerettek volna rögzíteni, de a változó korszellem elsodorta őket más irányba, a new age és az etno közbeszólt. Ez nagyjából az Michael Cretu és az Enigma mennybemenetelével egy időre tehető. A srácok kitermelték a maguk slágereit, melyek közül többet is az 1997-es 'Karma' című nagylemezükön találhatunk meg (így a különböző remix verziókban gigahit-té avanzsáló 'Silence'-t is), így a bónusz diszk nyitó tételét a 'Heaven's Earth'-öt is. A Nettwerk bártan nyúlt a remixerekhez és behúzta a korszak aranycsinálóját Matt Darey-t, aki epikus trance eposzt épített Kristy Thirsk mágikus vokálját felhasználva. Az igazi felüdülést a Duane Morrison és Andy Van neve alatt futó Key South remixe jelenti, aki deep trance-ben utazva új értelmet adta az amúgy sem gyenge eredeti produkciónak.
10. Hedonix - Sunstorm [1999 - Red 'n' Raw Records]
Szerzők: Eamon Beagon, Graeme Laverty.
A kétszámos Hedonix alteregó az ír Eamon Beagon-t és a lemezen már duplázó Graeme Laverty-t takarja. Laverty fenti munkájihoz hasonlóan itt sem a langyos elektronika kap szerepet, viszont túlzott vadulásra se kell számítani. A 'Sunstorm' lendületes progressive house/trance crossover, amit Sasha és az angol prog elit DJ-k is gyakran játszottak szettjeikben. Az EP másik momentuma a 'Just A Groove', ami nagyjából hasonló húrokat penget.
Plusz adalék, hogy részletet hallhatunk az 1979-es 'Harcosok' című filmből (Cyrus beszédéből idézett 'Can You Dig It'-es rigmus), amit máshol is előszeretettel kaptak elő, ha hatásfokozó filmidézetre volt szükség (pl. DuMonde 'Can U Dig It?'-je).
11. Medicine Drum vs. Laughing Buddha - Written In Stone [1999 - Transient Records]
Szerzők: Chris Deckker, Jeremy Van Kempen.
A mix végére a progressive szellemiség átcsap intelligens psy trance-be. A Medicine Drum agya Chris Dekker elektronikus zenei live performance-okban utazott (tribal, trance, techno és dub hatásokat vegyítve) a '90-es évek dereka óta, mellette a csapat gyakorlatilag folyamatos változásban volt. A 'Written In Stone' című produkcióban harcostársa Jeremy Van Kempen aka Laughing Buddha volt, aki dedikáltan psy és goa vonalon mozgott zeneileg (TIP és Transient Records-os megjelenések). A párosítás egész különleges eredményt hozott, ami kicsit törzsi, kicsit psy, kicsit progressive, de semmiből se több, mint, ami kellene, egyben remek levezetése Sylvie különleges zenei szeánszának.
Szerző: Graeme Laverty, Barry Gilbey, Sara Whittaker.
Ahogy fentebb is elhintettük a Static Rhythm álnév is az ír Graeme Laverty-hez köthető. A Little Fluffy Records-nál semmit sem bíztak a véletlenre, hiszen az EP sikerét garantálandó felkérték a remix munkára Barry Gilbey-t, akik későbbi feleségével Sara Whittaker-rel közösen Mara fedőnéven állt neki a munkának. A sheffieldi Gilbey olyan projekteket vitt mint a Hyperion, a Fingerfest INC, vagy a Pappa & Gilbey. A remix egyből az EP A-oldalára került és tipikus '90-es évek végi progressive house / trance hibrid, nagyívű, de nem giccses dallamokkal, karakteres baseline-nal és csontig hatoló effektekkel.
Szerzők: Sandra Collins, Jason Blum, Jesse Scott Giaquinta.
Az amerikai Sandra Collins első kislemezéről van szó, ami az 'Ode To Our' mellette a 'Red' című számot is tartalmazta. A lemezt a los angelesi Fragrant Music dobta piacra, akik korábban már dolgoztak együtt Collins-szal, az 1997-es 'Lost In Time' című mixlemezénél, mondhatni tudták mire számíthatnak.
Az 'Ode To Our' különlegessége, hogy bevallottan nem Collins zsenije tükröződik a vissza lemezben, hanem a Deepsky formáció alapítójáé Jason Blum-é. Dramatikai szempontból ez a track a mix csúcspontja: sodró, dallamos, érzelmes, felejthetetlen. Az 'Ode To Our'-ból egyébként 2001-ben összejött egy remix kiadás is a Fragrant-en, amin viszont két felejthető átirat szerénykedett Steve Porter-től és Jolen Essex-től.
Szerző: Simon Kirk.
A skót Zazoo (amelynek a sublabele a Red'n' Raw szintén itt a tracklisten) Records hatodik kiadványa Simon Kirk Mindseye projektjének 'Vanishing Point'-ja. Ahogy a címe is sejteti nagy elszállásról van szó. Finoman ívet húzó stringek, repetitív, memóriába égő főtéma. Hangzásra Christian West, Breeder, Origin és az Evolution jut az ember eszébe, mint tájékozódási pont a felcsendülő elemeket hallva.
Kirk egyébként nem vitte túlzásba az alkotást, 1999 és 2001 között mindössze három kislemeze jelent meg Mindseye néven, mindhárom évre jutott egy-egy EP, amit minden esetben az említett Zazoo Records hozott ki.
Szerzők: Rhys Fulber, Bill Leeb, Kristy Thirsk, Duane Morrison, Andy Van.
A kanadai Delerium formációt a Front Line Assembly két géniusza Bill Leeb és Rhys Fulber alapította a '80-as évek derekán. Eredetileg katonai dobszólókkal megtámogatott vokálmentes indusztriális hangképeket szerettek volna rögzíteni, de a változó korszellem elsodorta őket más irányba, a new age és az etno közbeszólt. Ez nagyjából az Michael Cretu és az Enigma mennybemenetelével egy időre tehető. A srácok kitermelték a maguk slágereit, melyek közül többet is az 1997-es 'Karma' című nagylemezükön találhatunk meg (így a különböző remix verziókban gigahit-té avanzsáló 'Silence'-t is), így a bónusz diszk nyitó tételét a 'Heaven's Earth'-öt is. A Nettwerk bártan nyúlt a remixerekhez és behúzta a korszak aranycsinálóját Matt Darey-t, aki epikus trance eposzt épített Kristy Thirsk mágikus vokálját felhasználva. Az igazi felüdülést a Duane Morrison és Andy Van neve alatt futó Key South remixe jelenti, aki deep trance-ben utazva új értelmet adta az amúgy sem gyenge eredeti produkciónak.
Szerzők: Eamon Beagon, Graeme Laverty.
A kétszámos Hedonix alteregó az ír Eamon Beagon-t és a lemezen már duplázó Graeme Laverty-t takarja. Laverty fenti munkájihoz hasonlóan itt sem a langyos elektronika kap szerepet, viszont túlzott vadulásra se kell számítani. A 'Sunstorm' lendületes progressive house/trance crossover, amit Sasha és az angol prog elit DJ-k is gyakran játszottak szettjeikben. Az EP másik momentuma a 'Just A Groove', ami nagyjából hasonló húrokat penget.
Plusz adalék, hogy részletet hallhatunk az 1979-es 'Harcosok' című filmből (Cyrus beszédéből idézett 'Can You Dig It'-es rigmus), amit máshol is előszeretettel kaptak elő, ha hatásfokozó filmidézetre volt szükség (pl. DuMonde 'Can U Dig It?'-je).
Szerzők: Chris Deckker, Jeremy Van Kempen.
A mix végére a progressive szellemiség átcsap intelligens psy trance-be. A Medicine Drum agya Chris Dekker elektronikus zenei live performance-okban utazott (tribal, trance, techno és dub hatásokat vegyítve) a '90-es évek dereka óta, mellette a csapat gyakorlatilag folyamatos változásban volt. A 'Written In Stone' című produkcióban harcostársa Jeremy Van Kempen aka Laughing Buddha volt, aki dedikáltan psy és goa vonalon mozgott zeneileg (TIP és Transient Records-os megjelenések). A párosítás egész különleges eredményt hozott, ami kicsit törzsi, kicsit psy, kicsit progressive, de semmiből se több, mint, ami kellene, egyben remek levezetése Sylvie különleges zenei szeánszának.
Nincsenek megjegyzések
Megjegyzés küldése