Classics Gate Reloaded 002: Nalin & Kane

Andry Nalin (Andreas Bialek) és Harry Kane (Ralf Wolfgang Xaver Beck) duója munkáikkal megmutatta, hogy az atmoszférikus német house zene is lehet világszínvonalú, nemcsak a techno és a trance. Andry a DJ, a düsseldorfi zenei szcéna ismert arca, Harry a mindenható stúdiómágus, aki úgy öntötte formába az ötleteiket, mint addig senki más.
Alábbiakban arra teszünk egy kósza kísérletet, hogy egy közel teljes Nalin & Kane diszkográfiát adjunk nektek. Ez azért sem egyszerű feladat, mert bár a srácok több munkájukkal is mainstream magasságokig emelkedtek, viszont nem voltak azok a szófosó celebek, akiket folyamatosan levadászott volna a média, így saját élményekből, és zenei szaklapokból olvasottak alapján rekonstruáljuk munkásságukat.

Nalin I.N.C. - Planet Orange [Shampoo - 1995]
Nalin első kislemeze (természetesen Kane segítségével), ami rögtön legendásra sikeredett. A 'Planet Orange' egy lendületes house track, hipnotikus groove-okkal és kecses marimba dallammal, Raze 'Bass Power'-jéből "nyúlt" vokálfoszlánnyal felturbózva. A B1-es tétel az a 'Planet Violet', ami nagyjából a 'Planet Orange' elemeiből építkezik, csak sokkal úszósabb, szuggesztívebb, torzított 'Violet' női skandálással és sok-sok egymásba kapaszkodó dallamtextúrával. A track sikere 2 évvel később a szintén német Kosmo Records-on külön kislemez megjelenést ért friss verziókkal. Planet Orange (Bass Power Mix), Planet Violet (Original Mix)

Nalin I.N.C. - Call U [Shampoo - 1995]
Egy másik korai Shampoo-s gyöngyszem, három igazán élvezetes tétellel. A 'Call U From The Deep' egy rövid intro, a string szekcióból kivágott hangulatkeltő felvezetés, a 'Call U From Düsseldorf' a '90-es évek eleji pure német trance könnyedségével és némi acid bedobásával, a 'Call U From 1995' pedig a később a 'Meet Her At The Love Parade' remixüknél is használt groove-val és a 'Uncle Aka' tribalos, szikár ritmikájával vegyítve hódít. Call U From The Deep, Call U From Düsselforf, Call U From 1995.

Nalin & Kane - K-People [Superfly - 1995]
Ez az esztendő duplán fontos esztendő a fiúk számára. Ebben az évben alapítják meg ugyanis saját kiadójukat a Superfly Records-ot, ami a progressive house és trance fellegváraként szolgált az ezt elkövetkező években. A 'K-People' a label első kiadványa, melyen a 'Krazy People/Kracky People' található meg. A 'Kracky People' az epikusabb, kanyargósabb, míg a 'Krazy People' a 'Kracky' eredeti elemeiből kigyepált ezt-azt, és egy lineárisabb, lazulós house-zá formálta azt megfejelve a 'Krazy People' női rigmussal. Az EP-vel kapcsolatban Nalin-ék a Raveline magazin hasábjain nekifeszültek a stuttgarti Gene Douglas-nak, aki licenszelte (Velvet, Acalwan, ZYX) és remixelte a 'Krazy People'-t, amivel később a major kiadóknál házalt, miután Nalin-ék ázsiója megugrott a piacon, ezen pedig a duó eléggé kiakadt és legagyizta az amúgy a maga nemében egész pofás Douglas átiratot.
Kracky People, Krazy People, Krazy People (Gene Douglas Remix).

Nalin & Kane - Backfire [Superfly - 1996]
Egy csendes gyilkos, deep/tech house EP, klasszikus house erényekkel, a korszakra jellemző tipikus mély regiszteren játszott orgona basszus hanggal. A 'Backfire' közel 12 percében a folyamatos épülésről szól, ahol néha a string és a lebegés, máskor pedig a filterezett groove veszi át az irányítást (a Club és a White Print verzió között csak a hosszában van minimális különbség). A 'Free Your Mind' már távolodik a klasszikus house elemektől, sokkal hipnotikusabb, a nagy kanyarok beiktatása helyett viszonylag lineáris és kevesebb elemmel dolgozik, ennek ellenére nagyon is kellemes munka, igaz nem egy világmegváltó téma (amit jelez az is, hogy nem kapott remixet egyik track sem).
Backfire (Club Mix), Backfire (White Print), Free Your Mind.

Nalin I.N.C. feat Saturday Soup - Condensed EP [Spice Vibes - 1996]
A 'Backfire' hagyományait továbbgondolva érkezett a 'Condensed' kislemez ezúttal Nalin Inc.-ként. A logo side-ot kitöltő 'Hearts & Lungs' a maga 13 percével DJ-garancia a nyugodt WC szünetre.
A viccet félretéve az alapokat tekintve a 'Backfire' groove-osabb énje találkozik a 'Free Your Mind' hipnotikus tónusával. A 'Cult Of Sinus' megint betolja a mély orgona presetet egy szimpla riff és a szinusz jel ismétlése mellett, egyébként nem hagy mélyebb nyomokat, a 'Red Button' már annál inkább, a torzított köhögést leszámítva egy epikus munka, keményre kevert dobbal és két perces kiállással.
Hearts & Lungs, Cult Of Sinus, Red Button.

Nalin & Kane - Vol. III [Superfly - 1996]
Ez a sárga borítós EP röffentette be a fiúk sztárrá válását. Itt figyelt be ugyanis a 'Beachball' eredeti vokálmentes változata először valamint itt zakatolt a minimalista, de annál frankóbb 'Unkle Aka' is. Gyakorlatilag a két track egymás tökéletes kontrasztja, pont ezért szépen kiegészítik egymást.
A 'Beachball'-t sokan trance klasszikusként tartják számon, noha karakterisztikáját tekintve inkább atmoszférikus house, s ezt maga Andry Nalin is lenyilatkozta.
Beachball, Uncle Aka.

Nalin I.N.C. - Planet Violet [Kosmo - 1997]
Az original egy club mix-szel és egy elég felejthető Bruce Norris remixszel kiegészítve. 1998-ban még egy bőrt lehúztak a lila bolygóról,  a második adag átirat között megtalálhatjuk Novy vs. Eniac, Tomcraft és B.B.E. munkáit, utóbbi trió azért elég becsületes munkát végzett.
A Tomcraft és a Novy vs. Eniac remix túl nagyjából hasonló forrásból táplálkozik, lévén mindkét átirat mögött Eniac géniusza bújik meg. Én speciel megmaradok az eredeti verziónál!
Bruce Norris Remix, B.B.E. Remix, Novy vs. Eniac Remix, Tomcraft Remix.

Nalin & Kane - Beachball [Superfly - 1997]
A Vol.III. EP-ről a 'Beachball' nagy sláger lett instumentálban, így megszületett hozzá egy vokál verzió (Andrea Kanta és Shondell Mims közreműködésével) is, illetve egy chill-esen startoló, de 4/4-ben utazó Seaside remix, ami később aztán az acid-es baselineja mellett hozza az eredeti fő elemeit is. A korszak nagymenője a Hooj Choons is licenszelte az eredetit, igaz a Seaside és Sharam remixekkel nem tudták túlszárnyalni az eredetit (ami azóta sem sikerült senkinek). Az FFRR-es Dj Icey és Tall Paul remix igazából a "lehúzunk még egy bőrt" elv alapján működik, semmi pluszt nem ad hozzá a képlethez.
Vocal Mix, Seaside Mix, Sharam Mix, Dj Icey Remix, Tall Paul Remix.

Nalin & Kane feat. Pantera Saint-Montaigne - Talkin About [Motor - 1997]
Ha egy biznisz beindul...A nagy sikerekben gondolkodó Motor várt egy újabb slágert a srácoktól, ehhez pedig szintén elengedhetetlen volt a vokál, amit Pantera Saint-Montaigne jegyzett, aki annó a Kiss-szel is felvett pár demót (és a dobossal is járt egy ideig, ami itt teljesen mellékes is). Hihetetlenül intelligens darab, igazából sokszori hallgatásra teljesen leveszi az embert a lábáról. A Bruce Norris remix ha lehet még rátesz erre egy lapáttal, klubosabb miliőbe mindent. Terry Lee Brown Jr. dögös tech/deep house ötvözetet gyúrt, Resistance D visszaadva a kölcsönt (N&K készített remixet a 'Human' című számuk 1998-as kiadására) villantotta a szokásos intelligens trance pumpát, Van Bellen a szokásos ultrahosszú deep-es, prog trances borulást jegyez. A real deal mégis a Rhythm & Soul verzió, ami egy downtempo megközelítés, messze a legjobb az összes 'Talkin' About' remix közül.
Original Mix, Bruce Norris Remix, Terry Lee Brown Jr. Remix, Resistance D. Remix, Van Bellen Remix, Rhythm & Soul Club Mix.

Nalin I.N.C. feat. Space - Magic Fly [Kosmo - 1999]
A feldolgozások kora Space 1977-es 'Magic Fly'-jával köszöntött be Nalin-éknál. A francia szintiguruk eredetijét nem volt könnyű magas színvonalon adaptálni, de a srácok elég jól megoldották. A '99 Relaunch Club Mix a videó verzió teljes kibontása, a Down On A-Sit Dubversion pedig egy némileg továbbgondolt, kicsit átvariált edit, ami még inkább passzol a Nalin & Kane életműbe. A Düsseldorf Electromix hozza az elektrós, spooky, törtes miliőt, Dj Tomcraft remixről sajnos nem tudok nyilatkozni, mert nem találtam hallgatható verziót az ismert zenei platformokon, feltételezhetően egy becsületes átlagot hozott, ami kissé feledésbe merült a többi verzió árnyékában.
'99 Relaunch Club Mix, Down On A-Sit Dubversion, Düsseldorf Electromix.

Nalin & Kane - Open Your Eyes [Superfly - 1999]
Az adaptációk következő stációja a belga At The Villa People (Bruno Quartier, Etienne Vandewiele) 'Open Your Eyes'-zának minimálisan újraszabott, 1999-es verziója. Bár az eredeti szerzők megkapták a kreditet, sokaknál maga a tény, hogy ez nem egy 100%-osan Nalin & Kane munka az a fejekben nem ment át. A B.B.E.-ből ismert egyik B Quartier-ék At The Villa People projektje egyébként az At The Villa nevű belga legendás szórakozóhely atmoszféráját próbálta meg elcsípni és trackek formájában konzerválni és továbbadni. A maga idejében mérsékelt sikerrel futott, viszont '99-re a trance robbanásával az időzítés is tökéletes volt, hogy a track egy nagyobb név égisze alatt újra meghódítsa a világot. És így is lett! Oakenfold-tól kezdve Markus Schulz-ig mindenki játszotta
A Re-Worked Club mix minimálisan modernizálja az eredeti '96-os tételt, a  El Barco Para Es Vedra Mix egy külön utazás, egy remek példája annak, hogyan is kell remixelni valamit, nagyban hozzá is tesz, de meghagyja az eredeti lüktetését. 2005-ben is kapott egy ráncfelvarrást a track, akkor Bush II Bush (Nalin és Gregor Wagner) és Markus Schulz & Elevation vették kezelésbe a muzsikát, utóbbi verzió szintén legendás titulust érdemel.
Re-Worked Club Mix, El Barco Para Es Vedra Mix, Markus Schulz & Elevation Remix.

Nalin & Kane - Live At The Crystal Palace [Superfly - 1999]
A 'Live At The Crystal Palace' remek iskolapéldánya a srácok hangzásának változásának. A progressive második nagy hullámának érkezésével és az angol piac felé nyitva ők is egyre inkább közelítettek efelé a stílus felé, igazából másfelé vitték el a fókuszt a munkáikban, amiben a progresszivitás mindig is jelentős szegmenst képzett. Az Alternative Club Mix a 4/4-ek kedvelőit hozza majd lázba, az Album Version pedig az elszállt, atmoszférikus törtütemek oltárán áldoz. A 2000-es angliai kiadásra a Club Mix mellé felkerült egy elég limonádé hatású Bedrock Remix is, ami nem igazán tud mit kezdeni az eredeti grandiózus hangképeivel.
Alternative Club Mix, Album Version, Bedrock Remix.

Nalin I.N.C. - African Harvest [Kosmo - 2002]
Ennél az EP-nél is érezhető az útkeresés, a hangzás változása, ezúttal fajsúlyosan jelenik meg a tribal, mint vezérelem, erre rakódnak rá a különböző afrikai vokál minták. A Mainroom Mix a táncoltatós, éneklős, míg a Magheda Tribal Mix a lágyabb, dallamosabb, kicsit Y-Traxx 'Mysteryland'-jét idézi hangulatában. Erre az időszakra tehető az első és egyetlen Nalin (&Kane) album a 'Different Affairs' is, ami egyértelmű konszenzus alapján született és az addigi sikereiket a szokásosnál kommerszebb elemekkel vegyítik (pl. 'Scream'). 
Magheda Tribal Mix.

Kiadó: Superfly, Supercow (a Superfly sublabele)
Álnevek: Nalin Inc., Yellow Cab, Acapulco Hi-Fi Highway
Albumok: Nalin & Kane - The Remixes [Urban - 2001]
Nalin Inc - Different Affairs [Kosmo - 2002]

Kiemelkedő remixek:
Extra Lights - The Discofever (Nalin Inc. 39° Mix)
Dj Quicksilver - Boing (Nalin Inc. Remix)
Kylie Minogue - Breathe (Nalin & Kane Remix)
Lustral - Everytime (Nalin & Kane Remix)
Energy 52 - Cafe Del Mar (Nalin & Kane Remix) 
Steve Lawler - Rise In (Nalin & Kane Remix)
Sister Bliss - Sister Sister (Nalin & Kane Remix)
Capricorn - 20hz (Nalin & Kane Remix)
Lambda - Hold On Tight (Nalin & Kane Remix)
Da Hool - Meet Her At The Love Parade (Nalin & Kane Remix)
Van Bellen - Let Me Take You (Nalin & Kane Remix)
Lucid - Crazy (Nalin & Kane On A Sit Dub)
Jam & Spoon - Stella (Nalin & Kane Remix)
Frankie Goes To Hollywood - Welcome To The Pleasuredome (Nalin & Kane Remix)

Hungarian Grooves Vol.17.: Eklektika ezerrel, trance, techno, breaks és dance kanyarral

 

A 'Hungarian Grooves' mixsorozat újabb epizóddal jelentkezik. Ezúttal is az eklektikáé a főszerep, mondhatni semmi meglepő sem történik, hiszen eddig is ugráltunk ide-oda a stílusok és jobbnál-jobb hazai archív produkciók között.
Ezúttal a tónust dances hangvétellel indítjuk. Bery és Váczi Eszter neve önmagában nem lenne garancia a részvételre viszont Superboy egy egész kellemes (Alice Deejay-t idéző) átirattal gondoskodott róla, hogy klubos közegben is működjön a nóta. Shane 54 '1000 Lullabies'-sza már szerepelt eredeti verzióban itt, viszont ezúttal Dj Shah Global Experience alteregóján elkövetett finom, tribalos baleári trance átiratával jelentkezünk. Neo 'Everybody Come On'-ja Anorganik átiratában elég szépen hozza a parti break anthem életérzést. A negyedik számnál már egy funky techno blokkhoz érkezünk (Collins & Behnam, Daniel D), majd kicsit a klubtrance felé közelítünk ('Zazen' Fred NuMF & Ramon Roelofs Remix). Egy elfeledett Draft nóta (ami Cass & Slide 'Spanker'-jét idézi meg) után kicsit közelebb lépünk a jelenhez Myon & Shane 54 2010-es 'Ibiza Sunrise'-zával (ami eredetiben egy 2002-es Labworks szerzemény Shane 54 verziójának felturbózott változata). Kühl Ice On Fire projektje Donna Summer 'I Feel Love' baseline-jára építve növeli az intenzitást, majd a trance/dance szekciót üdvözölhetjük. Tranzident szerzői albumának címadó tételével is jelzi, hogy tranceben úttörő volt itthon, majd Shane 54 Dukai Reginának készített remixét fülelhetjük meg. Náksi Attila és Brunner Zsolt pillanatai következnek ('Budapest Száll', 'Gyere Velem Remix', 'Influenza'), majd a zárszót Beam mondja ki az 'On Your Mind'-dal, amit Császár Előd vokálja emel magasabb szintre. Jó hallgatást a mixhez!

Greyloop - Hungarian Grooves Vol. 17.

Katalógus szám: HGV017
Megjelent: 2024. 05.12.
Stílus: Dance, Trance, Techno, Breaks
Dj mix: Greyloop

Tracklist:
1. Bery & Váczi Eszter - Egyedül (Superboy Remix) [Taken from Bery & Váczi Eszter - Egyedül EP - 2001]
2. Shane 54 - 1000 Lullabies (Global Experience Remix) [Taken from Shane 54 - 1000 Lullabies EP - 2007]
3. Neo - Everybody Come On (Anorganik Dirty Break Mix) [Taken from Neo - Everybody Come On EP - 2003]
4. Collins & Behnam - Mocarabia (Original Mix) [Taken from Collins & Behnam - Mocarabia EP - 2006]
5. Daniel D - Wapp [Taken from Daniel D - Play It EP - 2003]
6. Dj Budai & Ferry - Zazen (Fred NuMF & Ramon Roelofs Remix) [Taken from Dj Budai & Ferry - Zazen EP - 2000]
7. Draft - Menthol No.2. [Taken from Draft - Dombok Felett LP - 2002]
8. Myon & Shane 54 feat. Labworks - Ibiza Sunrise (Classic Mix) [Myon & Shane 54 feat. Labworks - Ibiza Sunrise EP - 2010]
9. Ice On Fire - Shadowdancer [Taken from VA - Budapest Parádé Bónusz - 2005]
10. Tranzident - The Origin [Taken from Tranzident - The Origin LP - 2006]
11. Dukai Regina - Csak Szeress Vagy Menj Tovább (Shane 54 Remix) [Taken from Dukai Regina - Csak Szeress Vagy Menj Tovább EP - 2003]
12. Náksi vs. Brunner - Budapest Száll (Náksi vs. Brunner Official Parade Mix) [Taken from Náksi vs. Brunner - Budapest Száll EP - 2004]
13. Náksi vs. Brunner feat. Myrtill - Gyere Velem (Original Hard Summer Mix) [Taken from Náksi vs. Brunner feat. Myrtill - Gyere Velem EP - 2001]
14. Náksi vs. Brunner - Influenza (Extended Mix) [Taken from Náksi vs. Brunner - Influenza EP - 2000]
15. Beam feat. Shane 54 - On Your Mind (Sean Tyas Vocal Mix) [Taken from Beam feat. Shane 54 - On Your Mind EP - 2006]

Számok, melyekből a remix verzió nagyobb karriert futott be, mint az eredeti II.

Még 2022 januárjában publikáltam a Deepzone Musix blog égisze alatt egy írást, mely öt olyan produkciót vett elő, ahol egy-egy remix verzió teljesen ledominálta az eredeti produkciót. Ez sokszor tudatos lépés, főleg, ha nem első kiadásról, hanem re-release-ről van szó és pont a hozzáadott értékkel, egy új remixszel tud nagyot villantani és visszakeresni a licenszelésre költött pénzt a vállakozó szellemű label. Néha a közönség maga talál rá arra a verzióra, ami neki jobban fekszik. A tényt nem kisebbíti, hogy original nélkül remix sem készülne, így illik minden munkánál a kellő respektet megadni az eredeti munkának és zenei ötleteknek. Ezúttal is öt elég ismert produkciót citáltam ide a cikk kedvéért, ahol főleg az átiratok miatt emlékszünk a produkcióra.

Trancesetters - Roaches (Original Mix) vs. Trancesetters - Roaches (Peace Division Remix)
Kezdjük a sort egy igazi nagyágyúval. A holland Trancesetters duó a 'Roaches'-ig már túl volt pár hangos közönségsikeren, de az 1995-ös 'The Search' mellé az 1999-es 'Roaches' tudott fellépni ismertségében.
A 'Roaches' egyébként eredetileg a Touché-n, Gaston és Alex saját labelén jelent meg két másik track a 'Spooky' és a 'Snuf-Fert'. A legenda akkor épült tovább, amikor az angol Hooj Choons lincenszelte a 'Roaches'-t az EP-ről és mellédobott egy Peace Division és egy Slacker Remixet. A Peace Division sötét tribal átirata telitalálatnak bizonyult és szinte nem volt olyan house és techno DJ, aki ne pörgette volna. Számtalan mix CD-n felbukkant megjelenésekor és a mai napig klasszik szettek rendszeres résztvevője. Azért ne feledkezzünk meg a Slacker remixről sem, ami a maga nemében egy szintén zseniális munka, bár a PD átirattal karöltve csak a szöveget használja az eredetiből. A hivatalos átiratok közül egyébként kettő volt, ami jobban építkezett az original ötleteiből, mégpedig a John Johnson Deep Dub és a Space Frog & Timelord Termination remix.

Ridgewalkers feat. El - Find (Original Mix) vs. Ridgewalkers feat. El - Find (Andy Moor Remix)
A dublini Ridgewalkers duót Ivor Lynch producer és Eleanor Kenny vokalista alkotja. 2003-ban kezdtek el közösen dolgozni, első nagy dobásuk a 2004-ben a Baroque égisze alatt kijött 'Find' volt. Az eredeti darab egy 10 perces progressive/tribal bomba, folyamatosan épülő struktúrával, és növekvő intenzitással, ami 5:40-től másfél percig csavar egyet a meglévőn a kiállásában és zakatol tovább a nyugvópontig. Az EP egyetlen remixét az angol Andy Moor jegyzi, aki ekkoriban még inkább progressive house berkekben próbálta megvetni a lábát, viszont remixével szépen kapcsolódott a progressive trance ágával is, s gyakorlatilag leradírozta az eredeti darabot hipnotikus groove-jával és álomszerű dallamaival.

Josh Wink - Higher States of Consciousness (Original Mix) vs. Josh Wink - Higher States of Consciousness (Tweekin Acid Funk Mix)
A philadelphiai acid rasta man Josh Wink 'Higher States Of Consciousness'-sze is jó példa a fentebb tetemre hívott jelenségnek. A 'Higher States of Consciousness' original verziója egy 1994-es Strictly Rhythm-ös válogatáson 'The Deep And Slow (A Collection of 12 Chill Out Tracks)' jelent meg mérsékelt siker és figyelem mellet, miközben egy tök jó lazulós downtempo darab (oké, talán nem teljesen a Strictly fő zsánere volt). Egy évvel később jött egy egész pakknyi remix a track-ből, ezek között volt a Wink féle saját 'Tweekin Acid Funk Mix' nevű átirat, amit sokan, sok helyen original-ként címkéznek.

Humate - Love Stimulation (Original Mix) vs. Humate - Love Stimulation (Lovemix by Paul Van Dyk)
1993 a korai trance egyik meghatározó éve volt, számtalan klasszikust kaptunk ebben az esztendőben. A Humate ekkoriban még trióként funkcionált Frerichs-Schmidt-Huntemann tandemmel. Az első megjelenésük a 'Chrome' volt 1992-ből az MFS-nél, ahol végül a '93-as 'Love Stimulation/Curious' EP is kijött.  Ebből is előbbi track vált trance történelmi momentummá, bár nem az eredeti produkció jogán, hanem a mesteri Paul Van Dyk remix révén. A Lovemix gyakorlatilag évekkel előzte meg korát és a mai napig stabil szereplő múltidéző műsorokban. Elég csak egy próbát tenni a Youtube-on, az egy szem original-ra legalább kilenc esetben a PVD mix jön ki találatként, még úgy is, hogy nem írjuk oda a kereséskor.

Carl Cox - Phuture 2000 (Original Mix) vs. Carl Cox - Phuture 2000 (Hybrid Remix)
Carl Cox a milleniumra előhúzott valami újat a cilinderéből. Mivel ekkoriban még nagyot lehetett villantani a szerzői albumokkal a 2000-es év misztikumát már a lemeze címével is bebetonozta ('Phuture 2000'). A címadó tétel a korábbi CC-sláger 'Phoebus Apollo'-jának vokálokkal tovább gazdagított kistestvére is lehetne, modernebb körítéssel. A kiadást magára vállaló Edel érzékelve a korszellemet (1999-re a trance mainstreambe lőtte magát, Angliában hihetetlen népszerűségre tett szert a stílus) a remixert elég körültekintően választotta ki a projekthez. A break és trance hívők egyszerre voltak oda a szintén brit Hybrid-ért, akik egy epikus break trance költeményt faragtak a rendelkezésre álló elemekből. Ez olyan jól sikerült, hogy a hivatalos videókliphez is a Hybrid remix vágott verzióját használták asszisztenciaként Dr. Carl szülész akciójához.
Pedig a továbbiakban még Oliver Lieb, Azzido Da Bass, Dj Dan, Roy Malone, Triple X és Deepsky is tiszteletét tette, de nekik sem sikerült annyit kicsavarni, mint Hybrid-éknek.

© all rights reserved
made with by templateszoo